کلینیک‌های گاستروانترولوژی

کلینیک‌های گاستروانترولوژی

در این کلینیک‌ها، تشخیص و درمان بیماری‌های سیستم گوارشی انجام می‌شود. به علاوه، کلینیک‌ها دارای مرکزی هستند که به بیماری‌های التهابی روده اختصاص دارد.

خدماتی که توسط کلینیک‌ها ارائه می‌گردد به شرح زیر است:

  • تشخیص و درمان پزشکی-مداخله‌ای بیماری‌های مربوط به سیستم گوارش (مری، معده، روده‌های کوچک و بزرگ، ناحیه مقعد، کیسه صفرا، مجاری صفراوی، پانکراس و صفاق)
  • درمان بیماری رفلاکس اسید
  • درمان بیماری‌های آنورکتال
  • علاوه بر گاسترودودنوسکوپی و کلونوسکوپی، واحد‌های اندوسکوپی مجهز، قادر هستند که فرآیند‌هایی در سطح پیشرفته مثل ERCP را نیز به طور معمول انجام دهند.

مرکز بیماری‌های کرون و کولیت

بیماری کرون می‌تواند در یک یا چندین ناحیه در مری، معده و روده‌های کوچک و بزرگ ایجاد شود و سبب ضخیم شدن و ایجاد زخم در این نواحی شود. کولیت اولسراتیو، از طرف دیگر، در روده بزرگ ایجاد می‌شود. این بیماری منجر به التهاب و زخم‌های خونریزی‌کننده در موکوس می‌شود. با مزمن شدن بیماری، نیاز است که بیماری پایش شود. یک مرکز در بیمارستان وجود دارد که به صورت تخصصی برای بیماری‌های ذکر شده فعالیت می‌کند و خدمات مرتبط با این بیماری‌ها را ارائه می‌دهد. در این مرکز، تشخیص و درمان بیماری‌های مذکور، مطابق با آخرین فناوری متخصصین جراحی و گاستروانترولوژی انجام می‌گیرد.