گروه بین المللی گردشگری سلامت آکام تیم

شرکت زیرک سلامت ایرانیان

با هدف توسعه گردشگری سلامت بویژه بین کشورهای همسایه تشکیل و ایفای نقش سازنده در تسهیل خدمات درمانی به بیماران را سرلوحه خود قرار داده است.
آجی بادم در ایران

تاریخچه تاسیس و مجوزها

«آکام» به معنی سرزمین وسیع و بلند که در متون قدیمی به سرزمین ایران نیز اطلاق می‌شده است.
شرکت «زیرک سلامت ایرانیان» با نام تجاری «آکام تیم» (ACAM Team)  با هدف توسعه گردشگری سلامت از اسفند ماه سال ۱۳۹۷ با شماره ۴۸۱۴۶ در اداره ثبت شرکت ها و موسسات تجاری، ثبت و تاسیس گردید.
پس از آن با نظر مثبت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی (ICHTO) ضمن انعقاد قرارداد همکاری با شرکت وزین ساتراپ پرواز خدمات گردشگری و تورگردانی (ویزا، هتل و بیمه نامه مسافرتی) خود را   واگذار و فعالیت خود را بر موضوع تخصصی سلامت متمرکز نمود.

این شرکت در جهت توسعه فعالیت مدیکال توریسم و توریسم علمی، مطابق ضوابط و آیین‌نامه‌های مربوطه، امور مربوط به اخذ مجوز «شرکت تسهیل‌گر خدمات گردشگری سلامت» از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی را به انجام رسانیده است.

Acam team

اهداف و چشم اندازهای آکام تیم

این شرکت به صورت تخصصی در دو فیلد توریسم درمانی (مدیکال توریسم)  و توریسم علمی (اعزام اساتید و متخصصین به رخدادهای علمی، برگزاری و مشارکت در برگزاری کنگره‌ها و مجامع بین‌المللی و ملی، طراحی و برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت، کارگاه‌های آموزشی ملی و بین‌المللی و دوره‌های تحصیلی کوتاه و بلند مدت در حوزه پزشکی ) فعالیت می‌نماید.

Acibadem

توریسم درمانی

این شرکت با عقد قراردادهای همکاری‌های متقابل با دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز پزشکی معتبر داخلی و خارجی فعالیت خود را آغاز و تداوم بخشیده است، و در زمینه اعزام بیمار به مراکز درمانی بین‌المللی خارج از کشور و همچنین پذیرش بیمار از کشورهای همسایه در بیمارستان‌های شهرهای مختلف ایران که دارای مجوز پذیرش بیماران بین‌الملل هستند فعالیت کرده‌است.
در سال‌های اخیر، شرایط سخت تحریم‌ها و تغییرات ساختار سیاسی بین‌المللی موجب شد که گروه‌هایی خاص از بیماران نظیر بیماران مبتلا به سرطان، از دسترسی به تکنولوژی‌های نوین درمانی در محرومیت قرار گیرند. لذا با توجه به شرایط، لازم بود برای برای دسترسی بیماران به امکانات و تکنولوژی‌های جدید، مقاصد خاص درمانی شناسایی و برای اعزام بیماران به آن مراکز برنامه‌ریزی می‌گردید.
برای دستیابی به این هدف، ابتدا مراکز معتبر در کشورهای مختلف مورد مطالعه و با در نظر گرفتن جمیع جهات، از جمله اطمینان از توانمندی ها، نزدیکی به ایران و تناسب اقتصادی بیشتر، با گروه بیمارستان‌های آجی‌بادم ترکیه به عنوان دومین گروه پزشکی بزرگ دنیا،  قرارداد نمایندگی در زمینه مدیکال توریسم منعقد نمودیم. به این ترتیب و در حال حاضر ، بیماران مبتلا به سرطان به راحتی و سهولت می‌توانند از طریق این شرکت در بیمارستان‌های مختلف این گروه بر اساس تخصص مورد نظر، از تکنولوژی‌های جدید تشخیصی و درمانی نظیر پت‌سی‌تی، سایبرنایف، گامانایف، پروتون بیم تراپی، جراحی‌های رباتیک داوینچی، ایمنی تراپی و تارگت تراپی در درمان بیماری بهره ببرند. این فعالیت ما بسیاری از نگرانی‌های بیماران و خانواده آنها را در زمینه اعزام بیماران به خارج از کشور و تشخیص و درمان بیماری کاهش می‌دهد.

آکام تیم

توریسم علمی

دانشگاه علوم پزشکی آجی‌بادم استانبول یکی از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در زمینه توریسم علمی، برگزاری کنفرانس‌های تخصصی پزشکی، برگزاری دوره آموزشی کوتاه و بلند مدت تخصصی و پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف علوم پزشکی طرف قرارداد با گروه آکام تیم بوده و وظیفه نمایندگی این دانشگاه در ایران را دارا می‌باشد. لذا شرایط مناسب جهت حضور اعضاء محترم جامعه پزشکی کشور در کنفرانس‌ها و مجامع علمی بین‌المللی داخلی مهیا بوده و این گروه افتخار دارد که در برگزاری و سازماندهی کنفرانس‌های داخلی و بین‌المللی بصورت مستقیم و یا مشارکتی، هم در ایران و هم در کشور ترکیه و برخی از کشورهای دیگر، نیز فعالیت می‌نماید. تا کنون تعداد کثیری از پزشکان و سایر کارکنان گروه پزشکی در قالب کنفرانس‌ها، دوره‌های آموزشی و تورهای بازدید بیمارستانی مشارکت داشته‌اند و امید است که گامی هرچند کوچک در توسعه روابط علمی بین‌المللی برداشته باشیم.

آکام تیم

Acibadem

این گروه با تشکیل تیمی از کارکنان متخصص و با تجربه تلاش می‌کند ارتباط صمیمی بین بیماران (از کشورهای همسایه و ایران) و بیمارستان‌ها ایجاد نماید تا خدمات درمانی بدون واسطه‌های غیر متخصص و با کیفیت مورد قبول و تعرفه‌های صحیح به بیماران ارائه شود.

نماینده رسمی دانشگاه علوم پزشکی آجی‌بادم ترکیه

پرسنل آکام تیم

دکتر سعید زیرک سیما
دکتر سعید زیرک سیمامدیرعامل شرکت
email: Saeed.ziraksima@acibadem.com
صبا مددی
صبا مددیمسئول دفتر تبریز
کارشناس بیولوژی
هنگامه آزادی‌خواه
هنگامه آزادی‌خواهمسئول Healthpoint بیمارستان جم تهران
کارشناسی تکنولوژی ‍‍پرتودرمانی

email:

سحر حسین‌زاده
سحر حسین‌زادهمسئول Healthpoint بیمارستان جم بین‌المللی ولیعصر تبریز
کارشناس شیمی

email:

Summary
Photo ofدکتر سعید زیرک سیما
Name
دکتر سعید زیرک سیما
Job Title
مدیرعامل شرکت زیرک سلامت ایرانیان - آکام تیم
Company
زیرک سلامت ایرانیان - آکام تیم